O nas

 

Hard Bike jako amatorski klub kolarstwa górskiego powstał w czerwcu 2003 roku - był to początek ery maratonów. Głównie startowaliśmy w lidze "Bikeboard" i już wtedy nasi zawodnicy pojawiali się na podium. Z łezką w oku wspominamy kultowe "Danielki", Kościelisko i wiele innych wspaniałych imprez. Coś więcej zapewne napiszemy, gdy powstanie dział "Prehistoria" :)

 

W lipcu 2006 roku nowy Zarząd LKS Tęcza zaprosił zawodników Hard Bike do współpracy i tak od wiosny 2007 r. rozpoczęły się regularne treningi sekcji kolarstwa górskiego o nazwie Hard Bike Tęcza Tenczynek.

 

W jesieni 2006 r. zorganizowaliśmy III Gminne zawody w kolarstwie górskim i liderzy tych zawodów wystartowali w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego. W 2007 r. podczas Dni Krzeszowic odbyły się zorganizowane przez nasz Klub IV Mistrzostwa Gminy pod patronatem Burmistrza Gminy Pana Czesława Bartla. Dzisiaj te zawody organizowane na początku września każdego roku to już tradycja, a w bieżącym roku odbędzie się ich VIII edycja.

 

Jesteśmy grupą zwykłych ludzi, dla których pasja, rodzina, przyjaźń , stanowią podstawę i kwintesencję życia. Połączyła nas niezwykle rzadko spotykana w obecnych czasach więź nie mająca nic wspólnego z wszechobecną mamoną, szpanem i wypaczeniem przyjaźni. Spotykamy się, bo czas spędzony we wspólnym gronie to są chwile dające siłę na spotkanie kolejnych trudnych dni oraz zdarzeń. Najważniejszym jednak przesłaniem jest wychowywanie kolejnych pokoleń szanujących każdego, bo przecież szacunek dla człowieka to źródło radości z kolejnego dnia dla nas samych. Choć z treści strony można wnioskować o absolutnym oddaniu pasji kolarskiej, to jednak każde z nas potrafi smakować życie w niezwykle różnorodny sposób. Narty zjazdowe, biegowe , fun-big footowe, snowboard, literatura, fotografia (to nasz Sylwek), rajdy samochodowe, downhill i uwierzcie nam, wiele innych pasji, a wszystko to by kierowały nami endorfiny, a nie gorycz porażki, którą wiele osób nosi w sobie.

 

Tak naprawdę rowery to tylko pretekst:))